یی ون سنگ (Yi-Wen Tseng) خودروی مفهومی طراحی کرده است که با اعضای بیوپرینت شده و با استفاده از بیولوژی مصنوعی برای تبدیل روند هضم غذا در بدن گاو به یک سیستم سوخت کار می‌کند.

وبسایت مدآنلاین: یی ون سنگ (Yi-Wen Tseng) خودروی مفهومی طراحی کرده است که با اعضای بیوپرینت شده و با استفاده از بیولوژی مصنوعی برای تبدیل روند هضم غذا در بدن گاو به یک سیستم سوخت کار می‌کند.

ایده‌ای که سنگ را به سمت طراحی این خودروی مفهومی هدایت کرد، این مسئله بود که گاو در زمان هضم غذای خود گاز متان بسیار زیادی تولید می‌کند. با هماهنگ کردن روند هضم غذا در معده گاو با یک بیوپرینت سه بعدی، روندی که برای تولید اعضای پیوندی مصنوعی استفاده می‌شود، این طراح توانست راهی  برای تبدیل این ایده به فرصتی برای خلق سیستم سوخت جایگزین پیدا کند.

خودرویی با معده گاو و سوخت علف!+تصاویر

نیمه عقبی این خودرو که شفاف ساخته شده است دارای چهار معده مصنوعی مدل سازی شده از روی سیستم داخلی بدن گاو ساخته شده و هر کدام یکی از روندهای مختلف از جمله روند فیلتراسیون، روند تولید متان و روند هضم را تسهیل می‌کند.

خودرویی با معده گاو و سوخت علف!+تصاویر

طراح این خودرو می‌گوید: «چهار معده هیبریدی در این خودرو برای تامین سوخت در نظر گرفته شده است. برای نظارت بر شرایط سلامتی در زمان رانندگی، کیسه‌های معده برعکس شده‌اند.»
راننده باید به خودرو علف «بخوراند» تا هضم شده و گاز متانی را تولید کند که انرژی حرکتی خودرو را تولید خواهد کرد. ماده‌ای که به عنوان پسماند این روند تولید می‌شود مانند دود بیرون ریخته می‌شود و می‌توان از آن به عنوان کود برای پرورش دوباره علف استفاده کرد.

خودرویی با معده گاو و سوخت علف!+تصاویر

طراح این خودروی نوآورانه می‌گوید: «شکل و ساختار این خودرو به گونه‌ای طراحی شده است که کارکرد بیولوژیکی آن را تقویت کرده و جایگزین عملکرد عضلات باشد. وقتی راننده از معده‌ها برای حرکت دادن خودرو استفاده می‌کند، خودرو آن را تبدیل به پسماندهای بیولوژیکی خواهد کرد.»

خودرویی با معده گاو و سوخت علف!+تصاویر

او می‌افزاید «این خودرو با کسب انرژی از طبیعت دوباره به محیط زیست سود رسانی می‌کند. این روند بیولوژیکی نمایشی از چرخه سیستم‌های اکولوژیکی است. به جای طراحی یک محصول عملی، یک طراحی در واقع محصولی بسیار رادیکال است.».

خودرویی با معده گاو و سوخت علف!+تصاویر

جولیان ملچیوری (Julian Melchiorri) فارغ التحصیل دانشکده سلطنتی هنر نیز پیش از این آزمایش‌هایی را با تولید ارگان‌های مصنوعی انجام داده و برگ‌هایی را طراحی کرده بود که امکان جذب آب و دی اکسید کربن و تبدیل آن به اکسیژن را داشتند که برای سفرهای فضایی در مسیرهای طولانی قابل استفاده بود.

خودرویی با معده گاو و سوخت علف!+تصاویر

خودرویی با معده گاو و سوخت علف!+تصاویر
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه