همیشه اگر قصد داریم به مهمانی یا جلسه ای برویم سعی می‌کنیم قدمان را بلند تر نشان دهیم. اگر دارای قد بلندی نیستنید اصلا نگران نباشید در اینجا به چند ترفند برای بلند نشان دادن قد می‌پردازیم.

همیشه اگر قصد داریم به مهمانی یا جلسه ای برویم سعی می‌کنیم قدمان را بلند تر نشان دهیم. اگر دارای قد بلندی نیستنید اصلا نگران نباشید در اینجا به چند ترفند برای بلند نشان دادن قد می‌پردازیم.

www.takroj.ir 3000418

۱- کفش مناسب را انتخاب کنید

اولین چیز برای بلند نشان دادن قد ، انتخاب کفش مناسب است. مثلا کفشی که جلوی خیلی کوتاه و یا خیلی بلند دارد قد شما را کوتاه تر نشان می‌دهد. اگر قصد پوشیدن بوت دارید بوتی را انتخاب کنید که بلند باشد، بوت‌های کوتاه استفاده نکنید.

و حال جوراب هم در بلند نشان دادن قد موثر است مثلا : اگر کفش شما با رنگ جورابتان یک رنگ باشد قدتان بلندتر به نظر می‌رسد. مثلا اگر جوراب رنگ پا می‌پوشید از کفش همرنگ آن استفاده کنید و اگر کفشتان مشکی است جوراب مشکی بپوشید. همچنین باید بدانید که کفش‌های پهن و یا جلو پهن قد شما را کوتاه تر می‌کند و برعکس کفش‌های نوک تیز و باریک شما را بلند قد تر نشان می‌دهد.

 

2- انتخاب شلوار مناسب

شلوارهایی که بالایشان گشاد است قد شما را کوتاه نشان میدهد و شلوارهای تنگ و چسبان قد شما را بلند تر نشان خواهد داد.

هرگز از شلوارک یا شلوار تا قوزک پا استفاده نکنید. از شلوارهایی که روی کفش شما می‌افتد و حتی تا روی زمین است استفاده کنید.

3- انتخاب دامن مناسب

دامن‌های ماکسی و کوتاه که دارای چاک بغل و پشت هستند قد شما رابلند تر نشان می‌دهد، و برعکس دامن‌هایی با قد متوسط شما را قد کوتاه نشان می‌دهد.

 

4- انتخاب لباس با یک طرح مناسب

لباس‌هایی که دارای طرح راه راه عمودی هستند بهترین گزینه برای شما میباشد. زیرا باعث خطای چشم میشود و شما را قد بلند و باریک نشان میدهد.

برای مانتو پوشیدن از مانتوهایی که پایین آن حاشیه افقی دارد استفاده نکنید.

و حال انتخاب یقه مناسب لباس : یقه باز لباس هم گردن شما را باریک تر و بلندتر نشان می‌دهد و یقه‌های گرد به بلندتر شدن قد شما کمکی نمی‌کند.

انتخاب رنگ لباس تاثیر زیادی دارد پس از لباس‌های یکرنگ استفاده کنید نه لباس‌هایی با رنگ‌های مختلف

 

 منبع:  سایت ارایشی و زیبایی تک رژ

 

کلیه حقوق و مطالب متعلق به , سایت تک رژ می باشد و هر گونه کپی برداری از این مطلب بدون ذکر منبع بصورت لینک غیر مجاز می باشد.  

 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه