تاریخ انتشار : دوشنبه, 10 اسفند 1394 07:22. مراسم اعطای جوایز هشتادوهشتمین دوره جوایز سینمایی آکادمی علوم و هنرهای سینمایی (اسکار) در حالی بامداد امروز در هتل بیورلی هیلتون لس‌آنجلس برگزار شد که «لئوناردو دی‌کاپریو» سرانجام موفق به کسب اسکار شد و جایزه بهترین فیلم در کمال ناباوری به «کانون توجه» رسید. به گزارش ایسنا ، در این مراسم که اجرای آن بر عهده «کریس راک» کمدین آمریکایی است، برگزیدگان در 24 شاخه گوناگون سینمایی به تدریج معرفی می‌شوند. تا کنون فیلم «مکس دیوانه: جاده خشم» با کسب شش جایز ...

فهرست برندگان اسکار 2016; اسکار کارگردانی به «ایناریتو» رسید / «کانون توجه» بهترین فیلم اسکار 2016 شد

تاریخ انتشار : دوشنبه, 10 اسفند 1394 07:22


 اخبارفرهنگی ,خبرهای فرهنگی ,جوایز سینمایی اسکار

 

 مراسم اعطای جوایز هشتادوهشتمین دوره جوایز سینمایی آکادمی علوم و هنرهای سینمایی (اسکار) در حالی بامداد امروز در هتل بیورلی هیلتون لس‌آنجلس برگزار شد که «لئ��ناردو دی‌کاپریو» سرانجام موفق به کسب اسکار شد و جایزه بهترین فیلم در کمال ناباوری به «کانون توجه» رسید.

به گزارش ایسنا ، در این مراسم که اجرای آن بر عهده «کریس راک» کمدین آمریکایی است، برگزیدگان در 24 شاخه گوناگون سینمایی به تدریج معرفی می‌شوند. تا کنون فیلم «مکس دیوانه: جاده خشم» با کسب شش جایزه بیشترین جوایز را به خود اختصاص داده است.

فهرست کامل برندگان اسکار 2016 به این شرح است:

** بهترین فیلم بلند
نامزدها: «بازگشته»، «کمبود بزرگ»، «مکس دیوانه: جاده خشم»، «اتاق»، «کانون توجه»، «مریخی»، «بروکلین»، «پل جاسوس‌ها»
 برنده: «در کانون توجه»

** بهترین کارگردانی
نامزدها: «آدام مک‌کی» کمبود بزرگ، «آلخاندرو گونزالز ایناریتو» بازگشته؛ «تام مک‌کارتی» کانون توجه؛ «جورج میلر» مکس دیوانه: جاده خشم؛ «لنی آبراهامسون» اتاق
برنده: «الخاندرو گونزالز ایناریتو» برای فیلم «بازگشته»

** بهترین بازیگر نقش اول مرد
نامزدها: «برایان کارنستون» ترامبو؛ «مت دیمون» مریخی ؛ «لئوناردو دی‌کاپریو» بازگشته؛ «مایکل فاسبندر» استیو جابز؛ «ادی ردماین» دختر دانمارکی
 برنده: «لئوناردو دی‌کاپریو» برای فیلم «بازگشته»

** بهترین بازیگر نقش اول زن
نامزدها: کیت بلانشت» کارول؛ «بری لارسن» اتاق؛ «سیبرشا رونان» بروکلین؛ «شارلوت رامپلینگ» 45 سال؛ «جنیفر لاورنس» جوی
برنده: «بری لارسن» برای فیلم «اتاق»

**بهترین بازیگر نقش مکمل مرد
نامزدها: «کریستین بیل» کسری بزرگ؛ «تام هاردی» بازگشته؛‌ «مارک رافلو» کانون توجه؛ «مارک رایلنس» پل جاسوس‌ها؛ «سیلوستر استالونه» اعتقاد
برنده: «مارک رایلنس» برای فیلم «پل جاسوس‌ها»

** بهترین بازیگر نقش مکمل زن
نامزدها: «جنیفر جیسون لی» هشت نفرت‌انگیز؛ «رونی مارا» کارول؛ «راشل آدامز» کانون توجه؛ «آلیسیا ویکاندر» اکس مشینا؛ «کیت وینزلت» استیو جابز
برنده: «آلیسیا ویکاندر» برای فیلم «اکس مشینا»

** بهترین فیلم غیرانگلیسی
نامزدها: آغوش شیطان (کلمبیا)؛ موستانگ (فرانسه)؛ پسر شائول (مجارستان)؛ ذیب (اردن)؛ یک جنگ (دنمارک)
برنده: پسر شائول (مجارستان)

** بهترین فیلم‌نامه اقتباسی
نامزدها: کسری بزرگ؛ بروکلین؛ کارول؛ مریخی؛ اتاق
برنده: کسری بزرگ

** بهترین فیلم‌نامه اصلی
نامزدها: پل جاسوس‌ها؛ اکس مکشینا؛ Inside Out؛ کانون توجه؛ از کف خیابان‌های کمپتون
برنده: کانون توجه

** بهترین مستند بلند
نامزدها: امی، سرزمین کارتل، نگاه سکوت، چه اتفاقی افتاد آقای سایمون؟
برنده: امی

** انیمیشن بلند
نامزدها: آنومالیسا؛ Inside Out؛ شان دشیپ (گوسفند ناقلا)؛ وقتی مارین آنجا بود
برنده: Inside Out

** بهترین تدوین
نامزدها: کسری بزرگ؛ مکس دیوانه: جا ده خشم؛ بازگشته؛ جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد؛ کانون توجه
برنده: مکس دیوانه: جا ده خشم

** بهترین موسیقی متن
نامزدها: پل جاسوس‌ها؛ کارول؛ هشت نفرت‌انگیز؛ سیکاریو؛ جنگ ستارگان
برنده: «انیو موریکونه» برای فیلم «هشت نفرت‌انگیز»

**بهترین ترانه اصلی
نامزدها: پنجاه طیف خاکستری؛ریسینگ استیشن؛ جوانی؛ شکار زمین؛ شبح
برنده: ترانه «نوشتن روی دیوار» از «سم اسمیت» در فیلم «شبح»

** بهترین فیلم‌برداری
نامزدها: بازگشته؛ کارول؛ هشت نفرت انگیز؛ مکس دیوانه: جاده خشم؛ سیکاریو
برنده: بازگشته

** بهترین طراحی لباس
نامزدها: کارول؛ سیندرلا؛ دختر دانمارکی؛ مکس دیوانه: جاده خشم؛ بازگشته
برنده: مکس دیوانه: جاده خشم

** بهترین مستند، موضوع کوتاه
نامزدها: تیم 12؛ چو آنسوی خطوط؛ کلود لنزمن؛ دختری در رودخانه؛ آخرین روز آزادی
برنده: دختری در رودخانه

** نامزدهای چهره‌پردازی
نامزدها: مکس دیوانه؛ بازگشته؛ پیرمرد 100 ساله که از پنجره بالا رفت و ناپدید شد
برنده: مکس دیوانه: جاده خشم

**بهترین طراحی تولید
نامزدها: پل جاسوس‌ها؛ دختر دانمارکی؛ مکس دیوانه: جاده خشم؛ مریخی؛ بازگشته
برنده: مکس دیوانه: جاده خشم

** بهتری میکس صدا
نامزدها: پل جاسوس‌ها؛ مکس دیوانه: جاده خشم؛ مریخی؛ بازگشته؛ جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیرد
برنده: مکس دیوانه: جاده خشم

** بهترین صداگذاری
نامزدها: مکس دیوانه: جاده خشم؛ بازگشته؛ مریخی؛ سیکاریو؛ جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد
برنده: مکس دیوانه: جاده خشم

** بهترین جلوه‌های ویژه
نامزدها: اکس مشینا؛ مکس دیوانه: جاده خشم؛ مریخی؛ بازگشته؛ جنگ ستارگان نیرو بر‌می‌خیزد
برنده: اکس مشینا

** بهترین فیلم کوتاه، اکشن زنده
نامزدها: آواماریا؛ روز اول؛ همه چیز خوب خواهد شد؛ شاک؛ شاترر
برنده: شاترر

** بهترین فیلم کوتاه، انیمیشن
نامزدها: داستان خرس؛ پرولوگ؛ جهان فردا؛ تیم افسانه‌ای سانجای
برنده: داستان خرس

 

 اخبارفرهنگی  -  ایسنا 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه