آیا راه‌پله‌های خانه شما را به نفس نفس زدن می‌اندازد؟ اگر پاسخ مثبت است پس هرگز این پله‌ها را امتحان نکنید.

فرادید: آیا راه‌پله‌های خانه شما را به نفس نفس زدن می‌اندازد؟ اگر پاسخ مثبت است پس هرگز این پله‌ها را امتحان نکنید. احتمالا با دیدن این پله‌ها متوجه خواهید شد که سفر به برخی از نقاط گردشگری همیشه هم جذاب نخواهد بود!
 
به نقل از فاکس نیوز، از شیب‌های مخاطره‌آمیز گرفته تا راه رفتن بر روی پل معلق، هر کدام تجربه‌ای چالش‌برانگیز پیش روی شما خواهد بود. در ادامه با هشت مورد جالب آشنا شوید:
 
پاسیفیک پلسیدس، لس‌آنجلس

پلکان‌های چالش‌برانگیز

پلکان‌های چالش‌برانگیز
 
در یک منطقه مسکونی در لس‌آنجلس صدها پله وجود دارد که البته چالشی جدی برای شما خواهد بود. اگر بتوانید از آن پله‌ها بالا بروید، می‌توانید از منظره بسیار عالیِ آن استفاده کنید. این پلکان از ساحل شروع می‌شود. البته در بخش‌های دیگر این منطقه باز هم پله‌های جالبی وجود دارد.
 

سن خوان دِگازتلوگاتخه

پلکان‌های چالش‌برانگیز

سن خوان دِگازتلوگاتخه جزیره‌ای کوچک بین باکیو و برمئو است که چشم‌اندازی زیبا را برای گردشگران مهیا می‌کند. نام این جزیره از نام سنت جانِ باپتیست گرفته شده است. یک کلیسای کوچک در این جزیره وجود دارد. اما اگر قرار باشد به آن کلیسا بروید، باید مسیری طولانی را از اسپانیا طی کنید و از هزاران پله نیز عبور کنید! چالشی بسیار دشوار خواهد بود اما از یاد نبرید که ارزشش را دارد.
 
یک جای پای قدیمی در بالا وجود دارد که گفته می‌شود جای پای سنت جان است. مردم محلی معتقدند زمانی که به بالا می‌رسید، باید زنگ کلیسا را سه بار به صدا درآورید و آرزو کنید.
 

اسکالا سانکتا، رم

پلکان‌های چالش‌برانگیز

بالا رفتن از این پله‌ها چندان چالش‌برانگیز نیست، اما یکی از جالب‌ترین پله‌های دنیا هستند. اسکالا سانکتا در لغت به معنای «پله‌های مقدس» است. سنت مرسوم آنجا حاکی از آن است که قطرات خون مسیح بر روی این پله‌ها ریخته شده است.
 
همان‌طور که در کتاب «رم و واتیکان: راهنمایی برای گردشگران» آمده، این 28 پله به محل پونتیوس پیلاطس (حاکم یهودا) منتهی می‌شد. این پله‌ها در سال 335 میلادی توسط مادر امپراتور قسطنطنیه به روم آورده شد. گفته می‌شود که عیسی مسیح در زمان اجرای حکمش، چندین بار از این پله‌های بالا و پایین کرده بود. بازدیدکنندگانی که به قصد زیارت به آنجا می‌روند با زانو از پله‌ها بالا می‌روند و بر روی هر پله یک آرزو می‌کنند.
 

مانیتو کلایمب، کلرادو اسپرینگز، کلرادو

پلکان‌های چالش‌برانگیز

این مسیر که زمانی برای راه‌آهن مورد استفاده قرار می‌گرفت در رشته‌کوه راکی در کلرادو واقع شده است. در واقع، برای حمل مصالح مورد نیاز برای ساخت خط لوله در قله «پایک پیک» از این مسیر استفاده می‌شد. این مسيرها اکنون بسیار محبوب است و چندین قهرمان المپیک، دوچرخه‌سوار، افراد نظامی و دونده از سراسر جهان به آنجا رفته‌اند.
 
بیش از 2700 پله (بیش از ساختمان ایمپایر استیت) از «مانیتو کلایمب» با اتصالات راه‌آهنی ساخته شده که حدود یک مایل (1600 متر) طول دارد. ارتفاع این مسیر حدودا 610 متر است و به طور میانگین شیب 41 درصدی دارد. این پله‌ها یکی از طولانی‌ترین پله‌های دنیا محسوب می‌شوند.
 

دروازه بهشت، ژانگ جیاجی، چین
 
پلکان‌های چالش‌برانگیز

یک مسیر 999 پله‌ای بر فراز کوه تیانمِن چشم‌اندازی بی‌نظیر را برای شما به ارمغان می‌آورد. عدد 9 در فرهنگ چین بسیار مهم است. بالا رفتن از پله نیز به معنای خوش‌شانسی است.
 
زمانی که به بالای پلکان می‌رسید و از مه و ابر عبور می‌کنید، غار تیانمِن را می‌بینید که در زبان چینی به معنای «دروازه بهشت» است. در ارتفاع 1220 متری، یک سوراخ بزرگ 130 متری به دلیل ریزش صخره‌ها ایجاد شده که از درون آن آسمان پیدا است. چینی‌ها باور دارند که این کوه مقدس است.
 

پلکان جن‌گیر، واشنگتن

پلکان‌های چالش‌برانگیز
 
اگر دنبال جای ترسناکی می‌گردید به سراغ موارد دیگر نروید. این پله‌ها همانی است که «فاتر کاراس» در فیلم معروف «جن‌گیر» غلت خورده و در نهایت جان خود را از دست می‌دهد.
 

تراورسینا استِگ، سوئیس

پلکان‌های چالش‌برانگیز
 
زمانی که در مقابل خود تعداد زیادی پله و یک پل معلق می‌بینید چه احساسی به شما دست می‌دهد؟ پلی که عبور از آن شجاعت زیادی می‌خواهد. «تراورسینا استِگ» که از روی دره ویامالا در کوه‌های آلپ سوئیس عبور کرده در واقع یک پل معلق 321 پله‌ای است. این مسیر ویا مالا «مسیر بد» نام دارد، زیرا زمانی مردم از آن متنفر بودند.
 

پلکان پتمکین، اودِسا، اوکراین

پلکان‌های چالش‌برانگیز

اودِسا میزبان بازدیدکنندگان فراوانی است. طول این پله‌ها 141 متر است که طراحی آن یک «خطای چشمی» را به بیننده القا می‌کند. هم طول پله‌ها بیشتر به نظر می‌رسد و هم سطوح صاف را نمی‌بینید (اگر از پایین نگاه کنید)، و اگر از بالا به پایین نگاه کنید برعکس آن را مشاهده می‌کنید. این پلکان در سال 1841 میلادی ساخته شد.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه