ارتفاعات هیمالیا محل زندگی گونه‌های عجیب جانوری شامل ماهی راه رونده و میمون عطسه‌کن است.

وبسایت باشگاه خبرنگاران: بیش از 200 گونه جانوری عجیب در ارتفاعات شرقی هیمالیا و دریاچه‌های آن کشف شده است که "ماهی راه رونده" و "میمون عطسه‌کن" نمونه‌هایی از این جانوران هستند.

کشف ماهی راه رونده و میمون عطسه‌کن+تصاویر

به گزارش خبرگزاری فرانسه؛  محققان مرکز حفاظت از گونه‌های جانوری و گیاهی در حال انقراض – WWF – تحقیقاتی جامع در کشورهای بوتان، شمال هند، نپال، شمال میانمار و جنوب تبت انجام دادند تا فهرستی کامل از گونه‌های در معرض خطر در این مناطق تهیه کنند. در این فهرست که نام بیش از 200 جانور و گیاه مختلف را دربر می‌گیرد، دو مورد از بقیه عجیب‌تر هستند. ماهی راه رونده که آبی رنگ است، سری شبیه به مار دارد و می‌تواند بیرون از آب نیز تنفس کند. این ماهی تا 4 روز بیرون از آب زنده می‌ماند و اگر زمین به اندازه کافی مرطوب باشد تا 400 متر دورتر می‌رود.

کشف ماهی راه رونده و میمون عطسه‌کن+تصاویر

دانشمندان پیش از این نیز موفق به کشف نوعی میمون در شمال میانمار شده بودند که به دلیل شکل بینی رو به بالایی که دارد، هنگام بارندگی مدام عطسه می‌کند. این میمون‌ها اغلب در روزهای بارانی گوشه‌ای می‌نشینند و سر خود را در زانو فرو می‌برند تا از عطسه‌های مکرر در امان باشند.

کشف ماهی راه رونده و میمون عطسه‌کن+تصاویر

دانشمندان در سال‌های 2009 تا 2014 (1387 تا 1393) 211 گونه جدید جانوری شامل 133 گیاه، 26 نوع ماهی، 10 گونه دو زیستان، 39  گونه مهره‌داران، یک خزنده و یک پستاندار کشف کردند.

کشف ماهی راه رونده و میمون عطسه‌کن+تصاویر
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه